A golden-yellow zucchini that boasts a wonderful combination of texture and flavor. It's very adaptable in a wide array of meals. It's insect resistance paired with its easy-growing nature and fairly compact size make it perfect for any gardener with a limited amount of space.

| Blossom Color | Grown for produce |
| Bloom Season | Grown for Produce |
| Exposure | Full Sun |
| Height | 24-36 in |
| Width | 24-36 in |
| Spacing | 24-36 in |
| Container Sizes | |
| Hardiness Zones | 10, 11 |
| Wildlife Attracted | No Wildlife Attracted |
| Wildlife Deterred | No Wildlife Deterred |
| Features | A golden-yellow zucchini that boasts a wonderful combination of texture and flavor. It's very adaptable in a wide array of meals. It's insect resistance paired with its easy-growing nature and fairly compact size make it perfect for any gardener with a limited amount of space. |